خرید مدرک پرستاری

خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد، یکی از اموری است که امروزه در جامعه ی ما زیاد به چشم میخورد. ولی اینکه اخذ مدرک پرستاری چقدر میتواند مهم باشد و چقدر در زندگی شما تاثیر بگذارد، سوالی است که پاسخ آن در این مقاله برای شما روشن میشود.
زمانی که درباره مبحث مهم سلامت مردم صحبت میشود، بدون شک نقش پررنگ پرستار نمود پیدا میکند. درواقع پرستاری را میتوانیم به عنوان علمی تعریف کنیم که هنر خود را با هماهنگی ذهن و قلبش نشان میدهد. پرستار میتواند مانند یک پزشک، جنبه های تخصصی بیماری فرد را در نظر بگیرد و همزمان با این کار، قلبا با بیمار همدردی کند. همدردی قلبی یک پرستار، با در نظر گرفتن تمام جنبه های زندگی بیمار اعم از مشکلات روحی، مشکلات اقتصادی و خانوادگی … همراه است. به همین دلیل است که پرستاری را علم مراقبت از بیمار می نامند، مراقبتی همه جانبه که در نهایت منجر به بهبود تدریجی بیمار میشود. طبق تعریفی که از رشته پرستاری ارائه شد، مشخص شد که فداکاری و دلسوزی و خستگی ناپذیری، از ارکان اصلی این رشته است.
امروزه همزمان با پیشرفت در زمینه های پزشکی، پرستاری نیز هم تراز با رشته های پزشکی شده و برخلاف گذشته، به صورت تخصصی تر درآمده است. از آنجایی که وظایف و مسئولیت پرستار، از پزشک معالج یک بیمار بسیار بیشتر شده است، به همان میزان حساسیت رشته پرستاری نیز افزایش یافته است. در جامعه ما، علاقه افراد به رشته پرستاری آنقدر شدت گرفته است که پرستاری را جزو اولویت های اول دانشجویان قرار داده.

یک پرستار چه کارهایی انجام میدهد؟

از لحظه ورود بیمار به بیمارستان، وظایف پرستار شروع میشود. در ابتدا مشخصات بیمار و سوابق پزشکی او در پرونده ثبت میشود. همکاری با پزشک در معاینه بیمار و کمک کردن و اطلاع رسانی درباره وضعیت بیمار به همراهانش یکی دیگر از وظایف پرستار میباشد. انجام کارهایی مانند تزریقات و پانسمان زخم ها، از جمله مواردی است که تکمیل کننده کار پزشک معالج است. کمک به آرامش بیمار و همدلی با او نیز جزو خدماتی محسوب میشود که از یک پرستار انتظار میرود.
پیش از آن که به بررسی مقاطع تحصیلی و چگونگی اخذ مدرک پرستاری بپردازیم، باید به شما گوشزد کنیم که، رشته پرستاری از جمله رشته هایی است که عشق و علاقه شما در موفقیت و ادامه مسیرتان مهم ترین موضوع است. بنابراین اکر فکر میکنید که به پرستاری علاقه دارید، بهتر است ادامه مطلب را با دقت بیشتری بخوانید.

بررسی وضعیت کنکور و مقاطع تحصیلی رشته پرستاری

رشته پرستاری در زیر گروه یک گروه علوم تجربی قرار دارد. دروسی مثل زیست شناسی با ضریب 4 و شیمی با ضریب 3، نقشی تعیین کننده در قبولی کنکور تجربی در رشته پرستاری دارند. حداکثر رتبه مورد نیاز برای قبولی پرستاری در دانشگاه های دولتی، 16000. و حداکثر رتبه لازم برای قبولی رشته پرستاری در دانشگاه های آزاد، 38000 است.
رشته پرستاری نیز همانند سایر رشته های دیگر دانشگاهی، در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میشود. هر دانشجو موظف است در طی دوره کارشناسی 130 واحد درسی را به مدت 4 الی 5 سال بگذراند. در واقع، در دوره کارشناسی، رشته پرستاری عمومی را فرا میگیرید. در دوره کارشناسی ارشد، دروس تخصصی تر شده و دانشجوی پرستاری میتواند یکی از گرایش ها را برای ادامه تحصیل برگزیند.
گرایش های کارشناسی ارشد رشته پرستاری عبارت اند از:
پرستاری ویژه
بهداشت
مدیریت
اطفال
روان پرستاری
داخلی جراحی
مقطع کارشناسی ارشد رشته پرستاری نیز 2 الی 3 سال به طول می انجامد
در مقطع دکترا رشته پرستاری گرایش هایی مانند:
بافت شناسی
اپیدمیولوژی
آناتومی
برای دانشجویان پرستاری وجود دارد.
یک نکته: در پذیرش رشته پرستاری دانشگاه آزاد، رتبه کشوری کنکور شما محاسبه میشود نه رتبه در منطقه.
گذراندن طرح اجباری، برای رشته پرستاری نیز همانند رشته های مشابه آن در پزشکی، وجود دارد. طرح اجباری به این معنی است که پس از فارغ التحصیلی، هر دانشجوی رشته پرستاری موظف است به مدت دو سال یا کمتر(بستگی به محل خدمت دارد)، طرح خود را بگذراند. البته این طرح به همراه حقوق است، البته که حقوق دریافتی، کمتر از حقوق عادی پس از پایان طرح میباشد.
ظرفیت دانشگاه های دولتی و آزاد برای رشته پرستاری، نسبت به سایر رشته ها بیشتر است. به دلیل درخواست بالای استخدام پرستار در مراکز درمانی و کمبود نیروی پرستار، ظرفیت های پذیرش رشته پرستاری افزایش یافته است. اگر بخواهیم نسبت پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه آزاد و دولتی را بررسی کنیم، به این نتیجه میرسیم که ظرفیت پذیرش رشته پرستاری دانشگاه آزاد خیلی بیشتر از دانشگاه های دولتی است.
یک نکته: پس از پایان دوره کارشناسی پرستاری، میتوانید در آزمون پرستاری به پزشکی شرکت کنید.

پذیرش بدون کنکور رشته پرستاری به چه صورت است؟

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه علوم پزشکی و پردیس های خودگردان دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد وجود دارد. کولی این پذیرش ملزم به رعایت شرایط خاصی است که از طرف هر دانشگاه وضع شده است. ارائه مدارک تحصیلی به منظور بررسی سوابق تحصیلی و به جهت سنجش آمادگی برای مصاحبه
ارائه مدرک و گواهی سلامت جسمی و روانی
پرداخت منظم شهریه که هر ترم و بسته به نوع دانشگاه متفاوت است.
استعداد درخشان بودن برای تحصیل بدون کنکور پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد ( در این مورد اولویت پذیرش دانشگاه با دانشجویانی است که مقطع کارشناسی را در همان دانشگاه به پایان رسانده اند.)
لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد، الزامی مبنی بر پذیرش بدون کنکور پرستاری و مطابق با سوابق تحصیلی ندارد.

فرصت های شغلی رشته پرستاری به چه صورت است؟

پیش ازینکه به بررسی فرصت های شغلی پرستاری بپردازیم، لازم است به شما یادآوری کنیم که قرار گرفتن در شرایط خیلی سخت، نیازمند یک روحیه قوی و فردی مسئولیت پذیر دارد. فرصت های شغلی پرستاری در دسته بندی های زیادی قرار میگیرد. به دلیل همین زیاد بودن فرصت های شغلی است که حدود 70درصد داوطلبین کنکور تجربی، علاقه مند به شرکت در رشته پرستاری هستند.
فرصت های شغلی پرستاری، با توجه به نوع مدرک تحصیلی و آخرین مقطعی که در رشته پرستاری فارغ التحصیل شده اید، دسته بندی میشوند.
سوپروایزری، سرپرستاری، پرستار شیفت و … عناوینی هستند که به واسه سطح تحصیلات دانشگاهی به شما اعطا میشود. فرصت های شغلی پرستاری قابل ارتقاء هستند و شخص پرستار میتواند با ادامه تحصیلات یا بالا بردن سابقه کاری خود، ارتقاء سمت پیدا کند.
یک پرستار میتواند علاوه بر کار در بیمارستان ها و درمانگاه ها، مراکز درمانی خصوصی، مراکز بهداشت، خانه سالمندان و مراکز نگهداری از کودکان، بهزیستی و مدرس دانشگاه نیز کار کند. پرستار خصوصی در منزل که وظیفه او حمایت و مراقبت از یک سالمند، یک کودک یا فردی ناتوان به علت بیماری خاص میباشد، یکی دیگر از فرصت های شغلی پرستاری است. بنابر موارد گفته شده، مشخص شد که بازار کار رشته پرستاری نسبت به سایر رشته ها خیلی بهتر است و کمبود پرستار در مراکز درمانی و بیمارستان ها، این حقیقت را روشن تر میسازد. حقوق دریافتی پرستاران با یکدیگر متفاوت است. این امر کاملا بستگی دارد به اینکه هر پرستار در چه بیمارستانی و در چه بخشی و چه پستی در حال خدمت است.
شاید تا اینجا برای شما روشن شده باشد که چرا نیاز به خرید مدرک پرستاری حس میشود! مدرکی که معتبر باشد و بتواند تمام نیازهای شما را در آینده کاری و تحصیلی تان پاسخ دهد. شدت علاقه مندی در بین داوطلبین رشته تجربی به رشته پرستاری، آنقدر زیاد هست که داوطلبان پس از قبول نشدن در کنکور، به فکر یافتن شرایطی هستند که بدون کنکور و از راهی ساده تر به خواسته شان برسند.
یک شبه راه چهار ساله را رفتن آرزوی خیلی از داوطلبین رشته تجربی است. داوطلبینی که به هر دلیلی حقشان در کنکور خورده شده و یا به دلایل اقتصادی و عدم فرصت کافی برای تحصیل، به فکر خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد میفتند.

آیا مدرک پرستاری دانشگاه آزاد خریداری شده من معتبر است؟

تفکر شکل گرفته درباره مدارک تحصیلی خریداری شده این است که دارای اعتبار کافی نیستند و در صورت ارائه به مراکز درمانی و یا محل کاری که قرار است استخدام شوید، رد می شوند. بنابراین لازم است بدانید که تمامی مدارکی که سفارش میدهید، در هر مقطعی تحصیلی ، ظرف مدت یک ماه به شما تحویل داده میشود. این زمان کوتاه ترین زمان ممکن است برای اینکه به خواسته خود برسید.
مزیت خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد این است که میتوانید از این مدرک برای ادامه تحصیل استفاده کنید. شاید برای شما پیش آمده باشد که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی رشته پرستاری تمام کرده باشید و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد زمان و هزینه کافی را نداشته باشید. از طرفی نیز برای استخدام در مراکز مورد نظر و پست دلخواهتان، نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد پرستاری داشته باشید، در این زمان است که فکر خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد به ذهن شما می آید. البته خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد تنها محدود به مدرک کارشناسی ارشد نبوده و در هر مقطعی که بخواهید، میتوانید درخواست ارائه مدرک را بدهید. ولی آیا مدرکی که خریداری میکنید، معتبر است؟ اعتبار مدرک پرستاری دانشگاه آزاد چگونه سنجش میشود؟
مدرک پرستاری دانشگاه آزاد، مانند تمامی مدارک دیگر، معتبر بوده و ثبت سیستمی و ثبت فیزیکی میشود. مدرک شما قابل استناد است و دارای پرونده فیزیکی در دانشگاه و پرونده الکترونیکی است.
روند تشکیل مدرک پرستاری دانشگاه آزاد این است که، مدارک هویتی شما و مدارک تحصیلی قبلی تان از شما خواسته میشود. پس از اینکه مدارک شما بررسی شد، جهت آماده سازی مدرک درخواستی، اقدام میشود.یکی از مواردی که معتبر بودن مدرک پرستاری دانشگاه آزاد را تایید میکند این است که، ریز نمرات تمامی واحد های موجود در این رشته، برای شما صادر میشود. بنابراین در خرید مدرک پرستاری دانشگاه آزاد که با رعایت تمامی قوانین سازمان سنجش صادر میشود، اکراهی نداشته باشید.
مدیر

Share
Published by
مدیر

Recent Posts

خرید مدرک تحصیلی در رشت

رشت یکی از شهرهای شمالی ایران است که جمعیت بالایی به خاطر موقعیت جغرافیایی دارد.…

11 ماه ago

شماره تلفن خرید مدرک تحصیلی

افراد امروزه از دو طریق مختلف می توانند مدارک تحصیلی مورد نظر خود را دریافت…

11 ماه ago

کانال تلگرامی معتبر خرید مدرک تحصیلی

امروزه فضای مجازی در همه بخش های زندگی ما وجود دارد و ما برای دسترسی…

11 ماه ago

خرید مدرک تحصیلی در مشهد با بهترین قیمت

در این مطلب می خواهیم در مورد خرید مدرک تحصیلی در مشهد برایتان توضیحاتی ارائه…

11 ماه ago

خرید مدرک تحصیلی در اهواز

اگر شما در شهر اهواز زندگی می کنید و به خاطر نداشتن مدرک دانشگاهی معتبر…

11 ماه ago

خرید مدرک معتبر در همدان

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک کار با…

11 ماه ago